Przedszkolaki u strażaków.

29 września do naszej remizy w odwiedziny przybyły oddziały przedszkolne, grupa „Żabek” z paniami Zofią Kucharską i Joanną Zielonką oraz grupa „Biedronek” z paniami Anną Krakowiak i Dagmara Lasik ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Rynarzewie.  Dzieci zapoznały się z codzienną służbą strażaków, zwiedziły Izbę Tradycji, która powstała na jubileusz 180-lecia istnienia naszej jednostki w br. O historii straży i jak dawniej gaszono pożary małym gościom opowiadał druh Piotr Adamczewski. Zaprezentował on przedszkolakom stary zabytkowy sprzęt, którym strażacy posługiwali się w XIX i na początku XX wieku. Dużą atrakcją dla milusińskich gości był pokaz zabytkowej sikawki strażackiej, którą dawniej gaszono pożary. Przedszkolaki wykonały prace plastyczne a następnie udały się na spotkanie przy strażackich samochodach gdzie obejrzały wyposażenie i demonstrację sprzętu pożarniczego oraz ratowniczego. Zajęcia przy sprzęcie prowadziły druhny Elżbieta Dobosiewicz i Ewa Poczekaj oraz druh Dawid Walczak. Na koniec miłej wizyty przedszkolaki chętnie stanęły do pamiątkowej fotografii. 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

OSP Rynarzewo, ul. Strażacka 1
89-200 Rynarzewo

 

W przypadku zagrożenia, dzwonić pod numery 998 lub 112

Copyright © 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzezone.