Zawody sportowo-pożarnicze jednostek OSP Gminy Szubin i Kcynia.

W sobotę 17 maja 2014 roku w Kcyni odbyły się Zawody Sportowo – Pożarnicze. W zawodach udział wzięły drużyny Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Szubin i Kcynia. Zawody rozpoczęły się od rozegrania biegów sztafetowych i musztry. Zawodnicy mieli do pokonania 7 zmian. Wykonania ćwiczenia polegało nie tylko na przebiegnięciu swojego odcinka i oddaniu prądownicy następnemu strażakowi. Na każdej zmianie zawodnik miał do pokonania inna przeszkodę. Pierwszy startował z prądownicą w ręku i po dobiegnięciu do odcinka węża W- 75 musiał podłączyć go do leżącego rozdzielacza. Drugi zawodnik musiał przeskoczyć płotek, trzeci rów z wodą, czwarty przebiec po równoważni, piąty przebiec slalomem miedzy pachołkami. Na szóstej zmianie w każdej drużynie był najsprawniejszy strażak, który musiał dać susa przez ścianę, co nie każdemu się tak łatwo udawało. Sztafeta kończyła się na dobiegnięciu ostatniego zawodnika do rozdzielacza, rozwinięciu i podłączeniu do nasady rozdzielacza odcinak węża W-52. Zadanie zostawało zaliczone gdy zawodnik przebiegł linie mety z podłączona prądownicą do drugiej końcówki węża.

 

Po wykonaniu przez wszystkie drużyny sztafety, przyszedł czas na konkurencję, która zawsze rozdawała karty w grze. Ćwiczenie bojowe można mieć wyćwiczone do perfekcji, ale zawsze z przerażeniem słuchamy, czy nasza pompa odpaliła i podała szybko wodę – zdradził mechanik jednej z drużyn. Często jest tak, że cenne sekundy traci się na złym połączeniu węży. W momencie dużego ciśnienia prądu wodnego, złe połączenie węży po prostu zostaje przerwane. 

Zawody przebiegły sprawnie mimo padającego deszczu. Nie zgłoszono żadnych roszczeń, nie była potrzebna pomoc medyczna. 

W zawodach drużyn pożarniczych Gminy Szubin udział wzięło 11 jednostek.

Klasyfikacja: 

kat. wiekowa 16-18 lat dziewcząt

I miejsce Słonawy 157,8 pkt.

grupa A mężczyzn

I miejsce OSP Szubin 122 pkt.

II miejsce OSP Królikowo 127,6 pkt.

III miejsce OSP Wąsosz 135,3 pkt.

IV miejsce  OSP Słonawy 136,3 pkt.

V miejsce OSP Rynarzewo 146,6 pkt.

VI miejsce OSP Tur 157,8 pkt.

VII miejsce OSP Ciężkowo 160,4 pkt.

grupa C kobiet

I miejsce OSP Rynarzewo 143,1 pkt.

II miejsce OSP Szubin 144,3 pkt.

III miejsce OSP Królikowo 153,6 pkt.

OSP Rynarzewo, ul. Strażacka 1
89-200 Rynarzewo

 

W przypadku zagrożenia, dzwonić pod numery 998 lub 112

Copyright © 2009-2024 Wszelkie prawa zastrzezone.