Powiatowy Dzień Strażaka 2014 w Szubinie.

 

Święto strażaków przypada dokładnie 4 maja w dniu wspomnienia ich patrona św. Floriana, męczennika, ale zgodnie z tradycją strażacy powiatu nakielskiego swoje świętowanie mieli w dniu 1 maja 2014 roku. Tego dnia w Szubinie odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka. Uroczystości rozpoczęły się na szubińskim Rynku, gdzie zebrały się orkiestra dęta przy OSP w Kcyni pod batutą druha Artura Lawrenza, pododdział złożony ze strażaków gminy Szubin, poczty sztandarowe oraz zaproszeni goście. Przy dźwiękach strażackiej orkiestry uczestnicy przemaszerowali do kościoła pw. św. Marcina biskupa w Szubinie. Mszę św. w intencji strażaków powiatu nakielskiego odprawił i wygłosił homilię  ks. kan. bryg. Zenon Rutkowski - kapelan strażaków województwa kujawsko-pomorskiego w koncelebrze z ks. Romanem Michalskim – kapelanem strażaków diecezji bydgoskiej i ks. kan. Tadeuszem Lesińskim – proboszczem parafii pw. św. Marcina biskupa w Szubinie . Po mszy św. dalsza część obchodów Dnia Strażaka odbyła się w Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna. Wszystkich przybyłych powitał Ignacy Pogodziński - Burmistrz Szubina. W uroczystości uczestniczyli m.in. druh Zdzisław Dąbrowski - Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP woj. kujawsko-pomorskiego, st. bryg. Roman Kłos - Komendant Powiatowy PSP w Nakle nad Notecią, druh Stefan Kubicki - Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Nakle nad Notecią, Silvana Oczkowska, Lucyna Andrysiak - radne Sejmiku Samorządowego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Tadeusz Sobol - Starosta Nakielski, Andrzej Kinderman - Wicestarosta Nakielski, Daniel Olszak - Zastępca Burmistrza Kcyni, Zygmunt Gliszczyński - Wójt Gminy Sadki, mł. insp. Marcin Kijak - Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Nakle nad Notecią st. bryg. Franciszek Sobiechowski - Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Nakle nad Notecią, druh Mieczysław Jamnik - sekretarz Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Nakle nad Notecią i wielu innych znamienitych gości. Po złożeniu meldunku o gotowości do rozpoczęcia okolicznościowego apelu przez druha Leszka Gutkowskiego – komendanta gminnego Związku OSP RP w Szubinie prezesowi ZOW ZOSP RP druhowie Zdzisławowi Dąbrowskiemu, rozpoczęto uroczysty apel od odegrania hymnu Związku OSP RP „Rycerze Floriana”. Podczas uroczystego apelu głos zabrali m. in. : druh Stefan Kubicki, druh Zdzisław Dąbrowski, st. bryg. Roman Kłos oraz Silvana Oczkowska, Lucyna Andrysiak, Tadeusz Sobol, Daniel Olszak. Powiatowy Dzień Strażaka stała się okazją do wyróżnienia strażaków za ich dotychczasową nienaganna służbę i działania na rzecz bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Uchwałą Prezydium Zarządu Głównego ZOSP  odznaczono "Złotym Znakiem Związku" druha Tomasza Białczyka z OSP Ślesin,   Medal Honorowy im. B. Chomicza  druha Tadeusza Sobola z OSP Nakło nad Notecią, Złotym medalem Za zasługi dla pożarnictwa po raz drugi druha Marka Adamczewskiego – OSP Rynarzewo.

Uchwałą Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Toruniu brązowym medalem "Za zasługi dla pożarnictwa" odznaczony został druh Dawid Walczak - OSP Rynarzewo.

Uchwałą Prezydium Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Szubinie odznakę -"60 lat służby" otrzymał:

druh Zdzisław Dąbrowski – OSP Rynarzewo ( prezes ZOW ZOSP RP ).

W imieniu odznaczonych podziękował druh Tomasz Białczyk. Po oficjalnej uroczystości wszyscy udali się na grochówkę do pobliskiej OSP Szubin. Komendantem uroczystości był druh Leszek Gutkowski, a prowadzącym  druh Piotr Adamczewski.

OSP Rynarzewo, ul. Strażacka 1
89-200 Rynarzewo

 

W przypadku zagrożenia, dzwonić pod numery 998 lub 112

Copyright © 2009-2024 Wszelkie prawa zastrzezone.