Wiosenna inspekcja operacyjno - techniczna w OSP Rynarzewo.

(wiecej zdjęć w galerii)

W dniu 17 kwietnia 2013 roku w jednostce OSP Rynarzewo odbyła się wiosenna kontrola gotowości operacyjno-technicznej. Zadaniem inspekcji było sprawdzenie oraz dokonanie oceny dokumentacji eksploatacyjnej pojazdów i motopomp, a w szczególności dowodów rejestracyjnych pojazdów, badań lekarskich kierowców, świadectw kwalifikacyjnych uprawniających do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi w ruchu, sprawności technicznej, stanu utrzymania i konserwacji pojazdów oraz sprzętu pożarniczego, stanu zaplecza technicznego, pomieszczeń garażowych, warsztatowych i magazynków paliw oraz wyposażenia w urządzenia i narzędzia warsztatowe, wiadomości kierowców z zakresu znajomości danych taktyczno-technicznych samochodów oraz sprzętu, gotowości operacyjnej do podejmowania działań interwencyjnych, w tym systemu alarmowania oraz stopnia wyszkolenia stanów osobowych. Kontrolę przeprowadziła komisja powołana przez komendanta powiatowego PSP w Nakle bryg. Romana Kłosa. W tym roku w skład zespołu, który sprawdzał jednostki OSP z terenu gminy Szubin, wchodzili: przewodniczący st. kpt. Michał Krzoska, mł. bryg. Mariusz Mantych – dowódca JRG PSP w Szubinie, st. asp. sztab. Henryk Liszka, asp. Jacek Cistowski oraz komendant gminny OSP w Szubinie dh Leszek Gutkowski. W przeglądzie uczestniczył również zastępca komendanta powiatowego PSP w Nakle nad Notecią bryg. Franciszek Sobiechowski.

W trakcie inspekcji sprawdzono m.in. sprawność sprzętu gaśniczego, wyposażenie techniczne, stan i estetykę poszczególnych remiz, stan pomieszczeń garażowych, warsztatowych i magazynków paliw, dokumentację pod względem wykonywania zadań taktycznych, badania lekarskie, świadectwo i kwalifikacje uprawniające do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi w ruchu, a także konserwację sprzętu i pojazdów. Ponadto obecni strażacy musieli również wykonać zadanie bojowe. Te wszystkie elementy miały znaczenie przy wystawianiu oceny końcowej danej jednostce OSP.

Kontrola w jednostce OSP Rynarzewo zakończyła się wystawieniem oceny BARDZO DOBREJ. W przeglądzie z jednostki uczestniczyli druhowie: Jarosław Rakowski, Natalia Gutkowska, Urszula Żebracka, Dawid Walczak, Kacper Dróbka, Bartłomiej Gutkowski, Radosław Maciejewski, Janusz Słomczewski oraz prezes Jan Kinka i wiceprezes Marek Adamczewski.

Fotografie dzięki uprzejmości p. Tadeusza Drobińskiego.

 

OSP Rynarzewo, ul. Strażacka 1
89-200 Rynarzewo

 

W przypadku zagrożenia, dzwonić pod numery 998 lub 112

Copyright © 2009-2024 Wszelkie prawa zastrzezone.