Pożegnanie zimy i zajęcia dla uczniów w Szkole Podstawowej w Rynarzewie.

20 marca 2013 roku strażacy z OSP Rynarzewo gościli w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Rynarzewie gdzie wspólnie z uczniami pożegnano zimę 2012/2013 oraz przeprowadzono zajęcia dla uczniów. Zajęcia dla uczniów zostały podzielone na dwie grupy wiekowe klasy „0" – III oraz klasy IV – VI. Druhowie przygotowali dla uczniów pokazy pomocy przedmedycznej, bezpiecznego zachowania się w sytuacjach zagrożenia i sposobach powiadamiania służb ratowniczych oraz zaprezentowali sprzęt, którym posługują się na co dzień niosąc pomoc ludziom i ich dobytkowi. Strażacy uczestniczyli również w komisji konkursowej, której zadaniem było wybranie najpiękniejszej marzanny przygotowanej przez klasy IV –VI Szkoły Podstawowej. Następnie wszyscy uczestnicy udali się na uroczyste pożegnanie zimy. Na boisku za budynkiem szkolnym przygotowano specjalnie na tę uroczystość ognisko, w którym spalono marzanny wykonane przez uczniów. Pożegnanie zimy odbywało się w niespotykanej scenerii zimowej. Od kilkudziesięciu lat nigdy tak długo nie leżał na naszym terenie śnieg i to w takiej znacznej ilości. Tym bardziej dzieci z wielkim zaangażowanie żegnały przedłużająca się zimę, którą próbowano spalić w płomieniach ogniska. Nad bezpiecznym przebiegiem tej części spotkania czuwali nasi druhowie: Jarosław Rakowski, Marek Adamczewski, Natalia Gutkowska, Urszula Żebracka, Przemysław Wyrzykowski.

(wiecej zdjęć w galerii)

 

OSP Rynarzewo, ul. Strażacka 1
89-200 Rynarzewo

 

W przypadku zagrożenia, dzwonić pod numery 998 lub 112

Copyright © 2009-2021 Wszelkie prawa zastrzezone.