Wiosenna kontrola w OSP Rynarzewo. 

 

W dniu 18 kwietnia 2012 roku w naszej jednostce przeprowadzono kontrolę operacyjno-techniczną. Inspekcję w naszej OSP dokonała komisja KP PSP w Nakle nad Notecią w osobach: asp. szt. Jerzego Bejmowicza – zastępcy dowódcy JRG PSP w Szubinie, st. asp. Henryka Liszki – starszego inspektora ds. technicznych KP PSP w Nakle nad Notecią. Później do jednostki przyjechali bryg. Roman Kłos – komendant powiatowy PSP i asp. szt. Jacek jedliński – zastępca dowódcy JRG PSP w Nakle nad Notecią oraz Leszek Gutkowski – komendant gminny Związku OSP RP w Szubinie. W kontroli z naszej jednostki uczestniczyli druhowie: Jarosław Rakowski, Bartłomiej Gutkowski, Adam Przywara, Urszula Żebracka, Natalia Gutkowska, Dawid Walczak, Damian Maciejewski, Marek Adamczewski, Jan Kinka, Tadeusz Łapka.

 

Zadaniem inspekcji jest sprawdzenie oraz dokonanie oceny dokumentacji eksploatacyjnej pojazdów i motopomp, a w szczególności dowodów rejestracyjnych pojazdów, badań lekarskich kierowców, świadectw kwalifikacyjnych uprawniających do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi w ruchu, sprawności technicznej, stanu utrzymania i konserwacji pojazdów oraz sprzętu pożarniczego, stanu zaplecza technicznego, pomieszczeń garażowych, warsztatowych i magazynków paliw oraz wyposażenia w urządzenia i narzędzia warsztatowe, wiadomości kierowców z zakresu znajomości danych taktyczno-technicznych samochodów oraz sprzętu, gotowości operacyjnej do podejmowania działań interwencyjnych, w tym systemu alarmowania oraz stopnia wyszkolenia stanów osobowych.

 

Jednostka kontrolę zakończyła ćwiczeniami za które łącznie z całym przeglądem otrzymała ocenę bardzo dobrą. Podkreślić należy, że przygotowania do kontroli trwały od kilku dni i wyróżnili się przy tych przygotowaniach druhowie: Marek Adamczewski, Jan Kinka, Piotr S. Adamczewski, Dawid Walczak, Marcin Mizera, Kacper Dróbka, Radosław Maciejewski.

 

(wiecej zdjęć w galerii)

 

OSP Rynarzewo, ul. Strażacka 1
89-200 Rynarzewo

 

W przypadku zagrożenia, dzwonić pod numery 998 lub 112

Copyright © 2009-2021 Wszelkie prawa zastrzezone.