Zebranie sprawozdawcze OSP Rynarzewo.

 

 W sobotę 11 lutego 2012 roku w świetlicy wiejskiej w Rynarzewie odbyło się zebranie sprawozdawcze jednostki OSP Rynarzewo za działalność w roku 2011. Wśród zaproszonych gości byli obecni: prezes ZOW ZOSP RP woj. Kujawsko-pomorskiego druh Zdzisław Dąbrowski, wiceprezes ZOP ZOSP RP w Nakle nad Notecią, starosta nakielski druh Tadeusz Sobol, sekretarz ZORG ZOSP RP w Szubinie druh Dawid Standzon, dowódca JRG nr 2 PSP w Szubinie st. kpt. Mariusz Mantych, burmistrz Szubina Ignacy Pogodziński, kapelan strażaków diecezji bydgoskiej druh ks. Roman Michalski, naczelnik Wydziału Komunalnego Urzędu Miejskiego w Szubinie Edmund Karnowski, Sołtys Rynarzewa druh Paweł Wuka, sołtys Małych Rud Mariusz Buczkowski, przewodnicząca KGW w Rynarzewie Halina Stępak i kierownik świetlicy Krystyna Zębała.
 Po wprowadzeniu sztandaru jednostki i odśpiewaniu Hymnu Związku „Rycerze Floriana” gości i druhów z jednostki powitał sekretarz Zarządu OSP Rynarzewo druh Piotr S. Adamczewski. Następnie wręczono odznaki za wysługę lat w szeregach OSP. X lat służby obchodzą w tym roku: Monika Adamczewska-Zaczek, Joanna Burda, Izabela Rozkowińska, Natalia Gutkowska, Urszula Żebracka, Magdalena Król, Dagmara Markiewicz, Jarosław Dąbrowski, Rafał Ruciński, Mirosław Walczak, Bartłomiej Gutkowski, Adam Przewara, V lat służby obchodzą: Damian Maciejewski, Radosław Maciejewski, Marcin Mizera, Paweł Dobosiewicz, Szymon Dobosiewicz. Srebrnymi odznakami MDP uhonorowane zostały druhny: Weronika Żebracka, Marta Żebracka, Wiktoria Warszawska, Karolina Wachowicz, Katarzyna Ciechna, Paulina Kubiak, Izabela Górna, Kinga Górna, Katarzyna Szweda, Elżbieta Dobosiewicz, a złotą druh Dawid Hejmej. Podczas obrad podziękowano również cywilom, którzy w 2011 roku pomagali w ratowaniu ofiar wypadku w Szkocji Pani Izabeli Gorzyckiej i Panu Ryszardowi Zębała, który niósł pomoc sąsiadom podczas pożaru ich domu w Zamościu.
 Obradom przewodniczył naczelnik jednostki druh Leszek Gutkowski. Sprawozdania z działalności w roku 2011 złożyli, sekretarz i skarbnik jednostki, a na wniosek Komisji Rewizyjnej udzielono Zarządowi jednogłośnie absolutorium za rok sprawozdawczy. W 2011 roku jednostka OSP Rynarzewo uczestniczyła w 99 akcjach ratowniczo-gaśniczych. Dowódca JRG PSP z Szubina st. kpt. Mariusz Mantych w imieniu komendanta powiatowego PSP w Nakle nad Notecią bryg. Romana Kłosa wręczył okolicznościowe listy gratulacyjne dla druhów, którzy uczestniczyli w akcjach najwięcej razy: Marek Adamczewski 85 razy, Dawid Walczak 68 razy, Przemysław Wyrzykowski 58 razy i Radosław Maciejewski 52 razy. Tradycyjnie już obradom towarzyszył pokaz slajdów z akcji ratowniczo-gaśniczych i działalności OSP Rynarzewo w roku 2011. Zebranie zakończył wspólny posiłek przygotowany przez druhów i ich małżonki.

W roku 2012 Ochotnicza Straż Pożarna w Rynarzewie obchodzi jubileusz 175-lecia swojego istnienia.

 

Piotr S. Adamczewski.

 

OSP Rynarzewo, ul. Strażacka 1
89-200 Rynarzewo

 

W przypadku zagrożenia, dzwonić pod numery 998 lub 112

Copyright © 2009-2024 Wszelkie prawa zastrzezone.