Gminne eliminacje OTWP w Rynarzewie.

 

 W niedzielę 16 października 2011 roku w Zespole Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Rynarzewie odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej 2011. Do rozgrywek stanęła młodzież ze szkół z gminy Szubin. Zmagania młodzieży obserwowali komendant powiatowy PSP w Nakle nad Notecią bryg. Roman Kłos, sekretarz Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Nakle nad Notecią Mieczysław Jamnik, komendant Gminny Związku OSP RP w Szubinie Leszek Gutkowski oraz dyrektor Zespołu Szkół w Rynarzewie Janusz Nowakowski. Turniej przeprowadzony był w dwóch etapach. Pierwszym był test pisemny z 40 pytaniami, a następnie najlepsi w grupach odpowiadali na pytania. W pierwszej grupie wiekowej szkoły podstawowe, pierwsze miejsce zajął Tymoteusz Kiełczyński – Tur, drugie miejsce Dawid Żelazko – Tur, trzecie miejsce Wiktoria Warszawska – Rynarzewo. W kategorii gimnazjum najlepszym okazał się Eryk Wypych – Tur, drugim był Sebastian Konopa – Szubin, trzecie miejsce zajęła Marta Żebracka – Rynarzewo. W najstarszej grupie wiekowej młodzież szkół ponadgimnazjalnych, pierwsze miejsce zdobył Paweł Drawz – Szubin, na drugim miejscu uklasyfikowała się Anna Berendt, trzecim był Krystian Dzierżęga – Szubin. Zwycięscy otrzymali okolicznościowe dyplomy i puchary oraz upominki ufundowane przez Urząd Miejski w Szubinie. W listopadowych zmaganiach na szczeblu powiatowym OTWP w Nakle nad Notecią gminę Szubin reprezentować będą: Tymoteusz Kiełczyński i Dawid Żelazko ( grupa I ), Eryk Wypych, Sebastian Konopa i Marta Żebracka ( grupa II ) oraz Paweł Drawz i Anna Berendt ( grupa III ). Organizatorami turnieju wiedzy był Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Szubinie, a przewodniczącym jury turnieju był st. kpt. Mariusz Mantych, dowódca JRG PSP w Szubinie.

(wiecej zdjęć w galerii)

 

OSP Rynarzewo, ul. Strażacka 1
89-200 Rynarzewo

 

W przypadku zagrożenia, dzwonić pod numery 998 lub 112

Copyright © 2009-2024 Wszelkie prawa zastrzezone.