Renowacja zabytkowej pompy strażackiej z OSP Rynarzewo.

 

W okresie wakacji druhowie z naszej jednostki przystąpili do renowacji naszej perełki, która jest zabytkowa ręczna pompa strażacka z początku XX wieku. Pompa przed długie lata była eksponowana na dachu naszej remizy czego skutki uwidoczniły się podczas jej zdejmowania do renowacji. Trudnego zadania odtworzenia pierwotnego wyglądu pompy podjęli się druhowie Marek Adamczewski, Jarosław Rakowski, Mirosław Walczak. Pompa otrzymała nową podstawę z drzewa oraz odnowiono wszystkie metalowe elementy, które otrzymały pierwotne kolory uwidocznione podczas renowacji.

Renowacja

(wiecej zdjęć w galerii)

 

OSP Rynarzewo, ul. Strażacka 1
89-200 Rynarzewo

 

W przypadku zagrożenia, dzwonić pod numery 998 lub 112

Copyright © 2009-2024 Wszelkie prawa zastrzezone.