21 kwietnia 2018 roku w malowniczo położonym pod Kcynią Dziewierzewie spotkali się strażaccy kronikarze. Okazją do spotkania stał się III Powiatowy Przegląd Kronik Strażackich Powiatu Nakielskiego, którego organizatorem był Oddział Powiatowy ZOSP RP w Nakle nad Notecią i Oddział Miejsko-Gminny ZOSP RP w Kcyni. Do świetlicy wiejskiej ze swoimi kronikami przybyli: druhna Kaja Łyszczarz – kronikarz OSP Dziewierzewo, druhna Marlena Staszałek – kronikarz OSP Ciężkowo, druhna Joanna Lemańska – kronikarz Klubu Honorowych Dawców Krwi przy KP PSP w Nakle nad Notecią, druhna Katarzyna Zdralek – kronikarz OSP Szubin, druh Piotr S. Adamczewski – kronikarz OSP Rynarzewo i kronikarz Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Szubinie oraz druh Andrzej Bojko – prezes OSP Cukrownia Nakło nad Notecią, który reprezentował kronikarza jednostki druha Włodzimierza Kemnitza. Wszyscy uczestnicy przeglądu wysoko ocenili kroniki, które przedstawiono do przeglądu. Po głosowaniu, w którym uczestniczyli wszyscy obecni na przeglądzie strażacy i kronikarze, postanowiono wyróżnić w III Powiatowym Przeglądzie Kronik Strażackich: Kronikę OSP Ciężkowo, Kronikę OSP Cukrownia Nakło nad Notecią i Kronikę OSP Rynarzewo. Cały przegląd odbył się w bardzo rodzinnej atmosferze przy dobrej kawie i ciastku, a rozmowy i wymiana doświadczeń nie miały końca. Za miłą gościnę serdeczne podziękowania należą się gospodarzom druhowi Damianowi Łyszczarz i jego żonie Marii.   

Na zaproszenie organizatorów podczas przeglądu kroniki oglądali m. in. burmistrz Kcyni Marek Szaruga, wiceprezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Nakle nad Notecią druh Piotr S. Adamczewski, sekretarz Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Nakle nad Notecią druh Mieczysław Jamnik, prezes Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Kcyni i naczelnik OSP Dziewierzewo druh Damian Łyszczarz, zastępca dowódcy JRG PSP nr 2 w Szubinie asp. sztab. Jerzy Bejmowicz, sołtys Dziewierzewa Dorota Czerwińska. 


 

OSP Rynarzewo, ul. Strażacka 1
89-200 Rynarzewo

 

W przypadku zagrożenia, dzwonić pod numery 998 lub 112

Copyright © 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzezone.