Ostatnie pożegnanie dh Daniela Zdebskiego.

W dniu 7.10.2017 r. na cmentarzu parafialnym w Rynarzewie odbyły się uroczystości pogrzebowe dh Daniela Zdebskiego - wieloletniego naczelnika OSP Rynarzewo.

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Przedszkolaki u strażaków.

29 września do naszej remizy w odwiedziny przybyły oddziały przedszkolne, grupa „Żabek” z paniami Zofią Kucharską i Joanną Zielonką oraz grupa „Biedronek” z paniami Anną Krakowiak i Dagmara Lasik ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Rynarzewie.  Dzieci zapoznały się z codzienną służbą strażaków, zwiedziły Izbę Tradycji, która powstała na jubileusz 180-lecia istnienia naszej jednostki w br. O historii straży i jak dawniej gaszono pożary małym gościom opowiadał druh Piotr Adamczewski. Zaprezentował on przedszkolakom stary zabytkowy sprzęt, którym strażacy posługiwali się w XIX i na początku XX wieku. Dużą atrakcją dla milusińskich gości był pokaz zabytkowej sikawki strażackiej, którą dawniej gaszono pożary. Przedszkolaki wykonały prace plastyczne a następnie udały się na spotkanie przy strażackich samochodach gdzie obejrzały wyposażenie i demonstrację sprzętu pożarniczego oraz ratowniczego. Zajęcia przy sprzęcie prowadziły druhny Elżbieta Dobosiewicz i Ewa Poczekaj oraz druh Dawid Walczak. Na koniec miłej wizyty przedszkolaki chętnie stanęły do pamiątkowej fotografii. 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego seniora

 

 

śp. Druha DANIELA ZDEBSKIEGO

1935-2017

od 68 lat członka naszej jednostki, długoletniego naczelnika a potem przewodniczącego Komisji Rewizyjnej OSP w Rynarzewie
Członka Honorowego OSP Rynarzewo

Żonie, Córkom oraz najbliższej Rodzinie wyrazy głębokiego współczucia

składają: Zarząd i członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Rynarzewie

 

 


 

 

W dniu 6.10.2017 nasza jednostka wzbogaciła się o kolejny sprzęt potrzebny to ratowania życia.  W trakcie uroczystego przekazania, które miało miejsce w Bydgoszczy na Wyspie Młyńskiej, szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w obecności władz ZOSP RP na czele z dh Waldemarem Pawlakiem przekazał jednostkom OSP z całej Polski sprzęt ratowniczy na kwotę 1,5 mln zł. Nasza jednostka, którą reprezentowali druhowie: Jan Kinka, Dawid Hejmej i Dawid Walczak wzbogaciła się o: deskę ortopedyczną, torbę medyczną R-1, szyny Kramera, fantoma oraz AED (defibrylator). 

Panu Owsiakowi i całej orkiestrze jeszcze raz bardzo dziękujemy za to, że tak hojnie nas obdarowali.

 

 

 

 

 

 


 

 

 

Z okazji naszego zacnego jubileuszu, jednostka otrzymała listy gratulacyjne zaproszonych gości, które przedstawiamy poniżej.

 

 

 

Decyzja Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego o przyznaniu medalu dla OSP Rynarzewo

 

 


Życzenia od Komendanta Powiatowego brg. Romana Kłosa


 

Życzenia od Klubu Generalskiego PSP


Życzenia od Prezesa OW ZOSP RP Zdzisława Dąbrowskiego


Życzenia od Starosty Nakielskiego Tomasza Miłowskiego


 

 Życzenia od ordynariusza diecezji bydgoskiej ks. bp. Jana Tyrawy


 Życzenia od OSP Szubin


Życzenia od dyrektor Muzeum Ziemii Szubińskiej Kamili Czechowskiej


Życzenia od Prezesa BS w Szubinie Zbigniewa Lorenca


 

 

OSP Rynarzewo, ul. Strażacka 1
89-200 Rynarzewo

 

W przypadku zagrożenia, dzwonić pod numery 998 lub 112

Copyright © 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzezone.